Akcesoria do domowej siłowni.

Tworząc domową siłownię większość ludzi myśli o zakupie solidnej ławeczki treningowej, gryfów długich wraz z solidną ilością obciążeń oraz hantli. Przy wyposażaniu domowej siłowni warto jednak pamiętać o innych akcesoriach, które mogą okazać się przydatne podczas treningów. Podstawowym błędem wielu osób jest lekceważenie wstępnego etapu treningu, tj. rozgrzewki.

Porządna rozgrzewka pozwala rozgrzać i uelastycznić mięśnie, co uchroni przed nabawieniem się kontuzji lub urazu w czasie pracy z właściwym obciążeniem. Rozgrzewka często jest uważana za najbardziej monotonny etap ćwiczeń, ale wcale nie musi tak być! Za pomocą prostych i tanich akcesoriów można z łatwością urozmaicić ten etap treningu.

Akcesoria do domowej siłowni – co warto kupić?

Skakanka treningowa – prosta i skuteczna!

Skakanka kojarzona jest głównie z ćwiczeniami fitness i niewiele osób docenia zalety jej użytkowania w siłowni. A to poważny błąd! Krótka rozgrzewka z pomocą tego prostego przyrządu treningowego będzie doskonałym wstępem do właściwego treningu. 5-10 minut intensywnego użytkowania pozwoli w łatwy sposób rozgrzać mięśnie i przygotować organizm do wysiłku.

Ściskacze – mocny uścisk to podstawa.

Kolejnym prostym przyrządem treningowym, który można wykorzystać podczas rozgrzewki, są ściskacze. Te niewielkie akcesoria pozwolą przeprowadzić rozgrzewkę mięśni dłoni. Regularnie stosowane dodatkowo wzmacniają mięśnie i siłę uścisku. A to bardzo ważne, gdyż w trakcie pracy z sztangą lub hantlami pewny chwyt to absolutna podstawa. Ściski można wykorzystać nie tylko w trakcie lub przed treningiem, ale również w trakcie dnia.

Ekspandery i gumy – szerokie możliwości, prosta konstrukcja!

Następną ciekawą kategorią akcesoriów do domowej siłowni mogą być rozmaite gumy i ekspandery. Solidne wykonane i stosunkowo tanie oferują szerokie możliwości treningowe. Doskonale nadają się do wstępnego etapu treningu – za ich pomocą można skutecznie rozgrzać mięśnie ramion, klatki piersiowej i grzbietu. Doskonały wstęp przed serią powtórzeń na ławeczce lub popularnych rozpiętek.

Drążki do podciągania – idealne uzupełnienie domowej siłowni.

Przy wyposażaniu domowej siłowni nie powinno zabraknąć miejsca na drążek do podciągania, który będzie doskonałym uzupełnieniem w trakcie treningów. W zależności od złożoności konstrukcji, drążki umożliwiają zastosowanie rozmaitych chwytów. To dobry sposób na solidną rozgrzewkę, choć równie dobrze ćwiczenia na drążku mogą stanowić jeden z zasadniczych elementów sesji treningowej. Ciężar własnego ciała może być doskonałym obciążeniem treningowym!

Worki treningowe? Tak!

A może by tak jeszcze bardziej urozmaicić rozgrzewkę? Czemu nie! Worek treningowy pozwala wykonać krótki, ale niezwykle intensywny i energetyczny wstęp do właściwego treningu. Podczas wyprowadzania kolejnych ciosów pracuje przecież całe ciało! Mocniej popracuj nogami jeśli planujesz wzmocnić dolne partie ciała, a gdy masz przed sobą trening górnych części ciała, włóż większą siłę w uderzenia.

Akcesoria do ćwiczeń, czyli duży wybór i ogromne możliwości.

Wiele z prostych przyrządów treningowych może znaleźć zastosowanie w różnych fazach właściwego treningu siłowego w domowej siłowni. Im lepiej zostanie ona wyposażona, tym większe możliwości treningowe otwierają się przed nami. Duży wybór akcesoriów treningowych, nie tylko do domowych siłowni, można znaleźć w kategorii Akcesoria fitness.