Atlas do ćwiczeń - tanio i solidnie, jaki wybrać?

Jesteś zainteresowany pracą nad rozwojem swojej muskulatury? Poza przemyślanym i dobrze skomponowanym treningiem oraz odpowiednią dietą, intensywny wysiłek to najważniejszy czynnik decydujący o przyroście (lub jego braku) masy mięśniowej. Należy pamiętać, że mięśnie rosną właśnie podczas odpoczynku i bez stworzenia im odpowiednich warunków do niego, nie można liczyć na ich rozwój. Takie warunki to m. in.: adekwatny do wykonanego wysiłku treningowego czas wypocz

Bardzo istotną rolę odgrywa prawidłowe planowanie swoich ćwiczeń. Dobry plan treningowy jest fundamentem przyszłego sukcesu. Powinniśmy zaplanować nie tylko kolejne 2-3 treningi, ale wskazane jest również planowanie długofalowe, na przykład na przestrzeni roku. Konkretny plan treningowy powinien określać przede wszystkim cel, jaki pragniemy osiągnąć w danym okresie treningowym. Wybranemu przez nas celowi powinny być podporządkowane konkretne elementy składowe: ilość treningów w tygodniu, ilość treningów i ich rozkład ze względu na poszczególne grupy mięśniowe, liczbę serii, powtórzeń, wielkość obciążeń czy długość przerw wypoczynkowych. Bardzo potrzebnym elementem, jest prowadzenie zeszytu treningowego, w którym będziemy zapisywać wszystko, co wykonaliśmy na treningu.

Jednym z najbardziej zaawansowanych urządzeń do treningu siłowego jest atlas od ćwiczeń. Pozwala na wykonywanie wielu ćwiczeń na wyizolowanych grupach mięśni. Dzięki temu skuteczność takiego treningu jest bardzo duża. Wadą tych urządzeń jest ich wysoka cena oraz spore rozmiary. Jaki atlas zatem wybrać?

Wiele osób, które planują zakup atlasu do ćwiczeń, zastanawia się jak kupić tanio sprzęt, który będzie dobrej jakości. Nie jest to zadanie proste, ale wykonalne. Obecnie na rynku występuje dużo modeli atlasów o różnej jakości wykonania. Dlatego też powinniśmy jasno określić nasze cele i potrzeby, aby dokonać właściwego wyboru. Nie warto przepłacać za funkcje, z których nie będziemy korzystać wcale lub bardzo rzadko. Przede wszystkim określmy liczbę stanowisk, które atlas powinien posiadać. Najprostsze atlasy posiadają tylko jedno stanowisko, najbardziej skomplikowane oferują aż 4 stanowiska, na których można wykonać najrozmaitsze ćwiczenia. Jednak ich wadą jest to, że z reguły zajmują bardzo dużo miejsca i trudno z nich korzystać w warunkach domowych. O wiele bardziej praktyczne pod tym względem są zatem atlasy jednostanowiskowe.

Gdy określiliśmy liczbę stanowisk, warto zainteresować się możliwościami treningowymi. Z reguły są one do siebie zbliżone pośród urządzeń z tej samej półki cenowej. Różnić może się natomiast waga stosu zastosowanego w atlasie. Niektóre atlasy oferują ogumowane talerze oraz osłonę stosu, co jest rzeczą nie bez znaczenia. Ogumowane talerze zapewniają cichszą pracę, a osłona stosu zwiększy bezpieczeństwo treningów.

Przy zakupie warto również porównać warunki i koszta dostawy sprzętu. Pamiętajmy, że atlas to przyrząd treningowy o stosunkowo dużych gabarytach i dużym ciężarze. Warto to uwzględnić przy podejmowaniu ostatecznej decyzji.

Rozsądnym krokiem jest zainteresowanie się ofertą sklepów internetowych, gdzie mogą Państwo uzyskać korzystne ceny i dokładnie porównać konkretne modele. Polecamy w szczególności zajrzeć do kategorii Atlasy treningowe w naszym sklepie, gdzie mogą Państwo zobaczyć popularne obecnie modele atlasów.