Ćwiczenia z hantlami

Ćwicząc z hantlami trzeba koniecznie zwrócić uwagę na kilka rzeczy, które sprawią, że trening będzie bardziej efektywny. Przede wszystkim nie należy blokować kolan i łokci podczas wyprostu. Zapobiegnie to powstawaniu krótkich, jednosekundowych “odpoczynków” mięśni. Ponadto ćwiczenia trzeba wykonywać płynnie. Poza tym podczas podnoszenia lub przysiadu powinno się na sekundę zatrzymać ciężar. Bardzo ważną kwestią jest oddychanie: kiedy unosimy hantle, wydychamy

Ćwiczenie na talię.

Stań w rozkroku, w dłonie chwyć hantle, a ramiona opuść wzdłuż tułowia. Zrób 6 serii po 12 klasycznych skrętów. Dzięki tym ćwiczeniom wyrzeźbisz mięśnie brzucha.

Ćwiczenie na szczupłe łydki.

Weź hantle w dłonie, stań prosto, ramiona opuść wzdłuż ciała. Jedną stopę postaw za łydką drugiej nogi, a następnie stawaj na palcach.

Ćwiczenie na bicepsy.

To ćwiczenie pozwala na wymodelowanie mięśni ramion. Jest bardzo proste do wykonania, wystarczy, że staniesz w lekkim rozkroku, w dłonie złapiesz hantle, a ręce opuścisz wzdłuż tułowia. Zacznij podnosić hantle zginając ręce w łokciach. Dłonie zwracaj w stronę ciała.

Ćwiczenie na mięśnie klatki piersiowej.

Stań w rozkroku, następnie weź do ręki hantle i unieś przed siebie ręce na wysokość piersi. Następnie rozkładaj ramiona na boki i z powrotem. Wykonaj 8 serii takich ćwiczeń.

Trening z hantlami – tajemnica sukcesu.

Hantle to prosty i skuteczny sposób na trening w warunkach domowych. Przedstawiony tutaj zestaw ćwiczeń z wykorzystaniem hantli nie powinien sprawić nikomu kłopotu. Ćwicząc regularnie i powtarzając powyższe ćwiczenia, z pewnością dostrzeżesz ich efekty. Pamiętaj, że tylko powtarzalny trening z hantlami da oczekiwane efekty. Ustal długoterminowy plan treningowy i staraj się go systematycznie realizować!

Aby trening był efektywny, warto zaopatrzyć się w porządny zestaw hantli z solidnym zapasem obciążeń. W kategorii Hantle regulowane mogą Państwo zapoznać się z ofertą hantli zyskującej coraz większą popularność na rynku marki Xylo.