Dlaczego warto ćwiczyć na rowerze treningowym?

Rower treningowy to bardzo popularny w naszym kraju przyrząd treningowy. Nic w tym dziwnego, trening na takim rowerku to bardzo skuteczna forma aktywności fizycznej, a na rynku można znaleźć wiele modelów na każdą kieszeń. Trening na rowerku nie jest skomplikowany i może być wykonywany przez osoby w różnym wieku. Nie potrzebujesz żadnego doświadczenia, wystarczy wsiąść na urządzenie i zacząć ćwiczyć!

Jazda na rowerze treningowym to doskonały sposób na przeprowadzenie treningu cardio, który polega na wykonywaniu ćwiczeń z pulsem na optymalnym poziomie. Trening taki jest niezwykle skuteczny. Większość rowerków posiada bowiem sensory pomiaru pulsu, dzięki którym jesteś w stanie monitorować na bieżąco pracę serca. Śledząc wyniki pomiaru, wiesz kiedy musisz zintensyfikować trening, by osiągnąć tętno oznaczające wejście w strefę spalania tłuszczu.

Ćwiczenie na rowerze treningowym to także znakomite rozwiązanie dla osób borykających się z problemami zdrowotnymi w obrębie kończyn dolnych. Cała waga użytkownika jest przerzucona na sam rower, dlatego ćwiczenie na nim nie powoduje zwiększonego nacisku na stawy czy plecy. Dlatego wielu ludzi używa rowerków treningowych jak pomocy w trakcie rehabilitacji. Najlepsze do tego celu wydają się być rowerki o oporze magnetycznym, ze względu na szeroką możliwość regulacji.

W zależności od jakości wykonania i ceny, rowerki posiadają szereg dodatkowych funkcji. Raczej standardem jest, że rowery treningowe wyposażone są w komputery monitorujące parametry treningu. W bardziej zaawansowanych wersjach w komputerach zapisano programy treningowe, które dodatkowo urozmaicają treningi i pozwalają uzyskiwać lepsze efekty ćwiczeń.

Prostota treningu i duży wybór powoduje, że rowerek treningowy cieszy się od lat największą popularnością w naszym kraju, jeśli chodzi o sprzęt treningowy. W zakładce Rowery treningowe mogą Państwo obejrzeć popularne modele rowerków treningowych na każdą kieszeń. Porównując charakterystyki poszczególnych modeli, z pewnością znajdą Państwo coś dla siebie!

Dlaczego warto ćwiczyć na rowerze treningowym?