Dlaczego warto zainwestować w rower stacjonarny?

Kilka powodów, dla których warto pomyśleć nad zakupem roweru treningowego.

Zastanawialiście się nad zakupem roweru treningowego? Bez względu na to jaka będzie odpowiedź, wychodzimy naprzeciw Waszym potrzebom i w skrócie przedstawiamy największe zalety posiadania takiego sprzętu.

Dlaczego warto zainwestować w rower stacjonarny?

  • Jest to rozwiązanie dla każdej osoby, w każdym wieku, bez względu na kondycję.
  • W zależności od przeznaczenia może pełnić funkcję sprzętu do rehabilitacji (wzmacnia serce, polepsza układ krążeniowy), skutecznej pomocy w odchudzaniu lub trenera kondycji. W każdym z tych przypadków taki rower doskonale się sprawdzi.
  • Rower stacjonarny daje nam możliwość ćwiczenia o każdej porze, w każdą pogodę i przez cały rok. Nie tracimy czasu na szukanie odpowiedniej trasy, a sam trening nie zajmie nam więcej niż godzinę dziennie. Solidny wysiłek na takim rowerku może przynieść nawet lepsze efekty niż jazda na zwykłym rowerze.
  • Posiadanie własnego sprzętu to zdecydowanie oszczędność czasu i pieniędzy – zamiast wychodzić na siłownię – możemy mieć ją w domu.
  • Utrzymanie odpowiedniego tętna i tempa nie stanowi żadnego problemu. Kiedy jeździmy na zwykłym rowerze mało prawdopodobne jest, żebyśmy trafili na trasę o odpowiedniej długości i z takim uwarunkowaniem terenu, które pozwoliłyby nam na dobre wykonywanie ćwiczeń aerobowych. Na rowerze stacjonarnym sami ustalamy prędkość oraz dystans. Dodatkowo większość modeli jest wyposażona w komputer, który pozwala na kontrolowanie naszego tętna – u nas wszystkie modele mają komputer + pomiar tętna.
  • Podczas jazdy możemy słuchać ulubionej muzyki lub oglądać filmy, czy seriale. Dzięki temu nawet nie zauważymy kiedy pokonaliśmy odpowiedni dystans spalając niechciane kalorie. Niektóre modele posiadają nawet specjalny licznik posiadający uchwyt na tablet/telefon.
  • Nie od dziś wiadomo, że wysiłek fizyczny pozwala odpocząć psychicznie od problemów dnia codziennego. Podczas treningu organizm wytwarza endorfiny – źródło dobrego samopoczucia.

Popularne modele rowerów treningowych można obejrzeć w zakładce Rowery treningowe.

Czym kierować się przy kupnie rowerku treningowego?