Do czego służą agrafki do ćwiczeń?

Kiedy brakuje nam miejsca a chcemy zadbać o swoje ciało z pomocą przychodzi niepozorny sprzęt treningowy – agrafka do ćwiczeń.

Wszyscy wiemy jak ważna dla naszego zdrowia, kondycji i utrzymania sylwetki jest regularna aktywność fizyczna. Jednak aby trenować nie zawsze trzeba od razu inwestować w siłownię. Kiedy brakuje nam miejsca a chcemy zadbać o swoje ciało z pomocą przychodzi niepozorny sprzęt treningowy – agrafka do ćwiczeń.


Czym jest agrafka do ćwiczeń i do czego służy?

Agrafki (zwane również motylkami) to bardzo uniwersalne urządzenie do treningu zarówno górnych jak i dolnych partii mięśni. Doskonale wyszczupla mięśnie ud i ramion a także wzmacnia mięśnie pleców oraz klatki piersiowej. Jak łatwo się domyślić swoją nazwę zawdzięcza wyglądowi, który przypomina właśnie agrafkę krawiecką. Na to urządzenie składają się dwa stalowe pręty pokryte przyjemnym w dotyku, miękkim, piankowym materiałem, połączone mocną sprężyną.


Jak ćwiczyć z agrafką?

Trening z agrafką opiera się na wykorzystaniu oporu jaki stawia podczas ćwiczeń. Trzeba pamiętać, że tak jak w każdej innej aktywności fizycznej aby widzieć efekty ważna jest regularność, staranność i konsekwencja. Warto ćwiczyć kilka razy w tygodniu, w seriach do kilkunastu powtórzeń.

Przyrząd ten jest szczególnie popularny wśród kobiet, ponieważ świetnie trenuje często problematyczną dla Pań wewnętrzną stronę ud. Standardowe ćwiczenie na tą partię mięśni polega na zaciskaniu agrafki umieszczonej wewnątrz ud i powolnym rozłączaniu ich do stanu początkowego (siedzimy na podłodze z nogami rozstawionymi na szerokość bioder i ugiętymi w kolanach). Trzeba pamiętać aby stopy znajdowały się płasko na podłodze.

Kolejnym z popularnych ćwiczeń, tym razem na wzmocnienie łydek jest zaciskanie agrafki pomiędzy łydkami, łącząc kolana (górna krawędź na wysokości kolan, siedzimy na krześle lub podłodze).

Więcej ćwiczeń na te i pozostałe partie mięśni bez problemu znajdziemy w sieci.

Poza standardowym treningiem agrafka może służyć również do pracy nad odbudową mięśni. Dlatego też pomocna jest w rehabilitacji, kiedy nasze mięśnie są osłabione długim unieruchomieniem.


Dlaczego warto mieć agrafkę do ćwiczeń?

  • Pomimo swoich niewielkich rozmiarów daje dużo możliwości skutecznego treningu.
  • Nie kosztuje wiele – możesz ją kupić już od 15,00 zł! Sprawdź tutaj.
  • Jest kompaktowa - zajmuje mało miejsca, można zabrać ją ze sobą wszędzie i ćwiczyć gdzie nam się podoba.
  • Jest łatwa w obsłudze – nie potrzebujemy trenera. Ćwiczeń z agrafką nauczymy się sami w domu.
  • Jest skuteczna – agrafka należy do grupy najlepszych sprzętów ćwiczących uda.
  • Jest uniwersalna – służy do treningu różnych partii mięśni i jest pomocna przy wzmacnianiu osłabionych mięśni.
  • Aby ćwiczyć z agrafką wystarczy jedynie wygodna odzież. Można z nią ćwiczyć na macie treningowej, na stojąco, bezpośrednio na podłodze, czy na krześle.

Podsumowując – agrafka do ćwiczeń powinna się znaleźć w każdym domu. Możecie ją kupić w naszym sklepie – zapraszamy!

Do czego służą agrafki do ćwiczeń?