Jaki koc na piknik wybrać, czy na pewno wiesz co kupić?

Choć to z pozoru łatwa czynność, kupno koca piknikowego nie należy do prostych zadań. Mogłoby się wydawać, że nie trzeba zwracać specjalnej uwagi na szczegółowe aspekty i po prostu kupić pierwszy lepszy model. Nic bardziej mylnego. Przed jego zakupem warto zwrócić uwagę na kilka czynników, które wpływają na zadowolenie i komfort z użytkowania koca piknikowego.

Przede wszystkim koc powinien być łatwy do złożenia i rozłożenia. Dodatkowym plusem będzie powierzchnia zabezpieczająca przed wilgocią oraz miękka, piankowa wkładka, dzięki której nie odczuwa się nierówności podłoża, na którym rozkładany jest koc. Ponieważ podczas pikników łatwo o zabrudzenie koca, warto przy zakupie zwrócić uwagę na możliwości jego czyszczenia.

Jak wybrać rozmiar koca piknikowego?

W zależności od tego, czy planuje się romantyczne pikniki we dwoje czy całą rodziną, należy odpowiednio dobrać rozmiar koca piknikowego. Jest to bardzo istotne, ponieważ piknikowanie na zbyt mały kocu nie należy do przyjemności. Na kocu, oprócz uczestników pikniku, którzy muszą mieć dla siebie dość miejsca, znajdować musi się jeszcze jedzenie oraz napoje. Warto wziąć to pod uwagę podczas zakupu. Im więcej osób będzie brało udział w pikniku, tym więcej potrzeba miejsca na piknikowe przysmaki. Uniwersalnym rozmiarem koca na rodzinne pikniki jest koc o wymiarach 2 x 2 m lub 2 na 1,5 m.

Co jeszcze uwzględnić przy zakupie koców piknikowych?

Poza rozmiarem, warto zwrócić jeszcze uwagę na rodzaj materiałów, z których wykonany jest koc. Od wytrzymałości tych materiałów zależy wytrzymałość produktu i czas, przez który będziemy mogli z niego korzystać. Koce piknikowe to produkty sezonowe, ale przy zakupie warto pomyśleć perspektywicznie i wybrać model, który wytrzyma kilka sezonów użytkowania. W tym celu warto zwrócić uwagę na solidne obszycie koca, jakość materiału, grubość pianki i powierzchni izolującej. Nie bez znaczenia jest też kolorystyka i wzornictwo produktu. Zimne kolory raczej nie będą tworzyły prawdziwie piknikowej atmosfery.

Gdzie kupić koc piknikowy?

Jest wiele sklepów czy hurtowni, gdzie można zakupić koc piknikowy. Produkty tego typu pojawiają się również na różnego typu bazarach. Nie w każdym miejscu otrzymamy jednak produkt pewny, dostosowany do naszych indywidualnych wymagań. Przy zakupie warto wybrać produkt posiadający gwarancję producenta. Da nam to komfort, że na wypadek jakiejś wady fabrycznej, produkt będzie można zareklamować.

Można szukać koców na internetowych licytacjach, jednak warto tutaj kierować się opinią innych użytkowników. Stosunkowo atrakcyjne ceny za dobrej jakości produkty można znaleźć na stronach sklepów internetowych. Z reguły sklepy takie mogą zaoferować produkt tańszy, niż w wypadku gdybyśmy ten sam model chcieli kupić w normalnym sklepie. Zamówiony towar zostanie dostarczony prosto do naszego domu. W zakładce Koce piknikowe, maty i karimaty prezentujemy dostępne w naszym sklepie koce piknikowe.

Jaki koc na piknik wybrać, czy na pewno wiesz co kupić?