Jeździk – jaki, kiedy, czym kierować się przy zakupie?

Jeździk to idealny pomysł na prezent dla maluszka. Zabawka ta może stać się najlepszym przyjacielem dziecka, z którym po prostu nie będzie chciało się rozstać. Nic dziwnego! Jeździki są projektowane i produkowane tylko i wyłącznie z myślą o naszych milusińskich.

Muszą być przede wszystkim bezpieczne i posiadać wiele elementów, które zainteresują malucha i wspomogą go w jego rozwoju. Rodzajów jeździków jest rzeczywiście wiele, od najprostszych - bez dodatkowych funkcji, po takie z melodyjkami, możliwością puszczania baniek, przekształcania w pchacze, walizki i inne. Zatem przy zakupie jeździka warto sprawdzić dokładnie możliwości jakie oferuje i wybrać ten, który najlepiej będzie pasował do wieku i stopnia rozwoju naszego dziecka.

Na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie jeździka?

Oto kilka naszych podpowiedzi, które pomogą Państwu w dokonaniu udanego zakupu!

Wymiarami – to bardzo ważny parametr jeździka. Trzeba je dobrać tak, by były odpowiednio dopasowane do sylwetki Twojej pociechy i zapewniało mu pełen komfort użytkowania. Zbyt mały jeździk będzie po prostu niewygodny i dziecko nie będzie chciało z korzystać. I nie ma w tym nic dziwnego, nic nie może zakłócać radości płynącej z beztroskiej zabawy!

Maksymalnym obciążeniem – to wbrew pozorom istotny parametr jeździków. Ważne by Twój maluch nie odbiegał znacznie wagą od tej, którą producent podaje za maksymalną, zapewni to dłuższy czas użytkowania pojazdu oraz komfort jazdy i zabawy. Często jednak maksymalna waga podana przez producenta jest zaniżana, dlatego przed zakupem warto skontaktować się z konsultantem, który udzieli wyczerpujących informacji.

Materiałem, z którego jest wykonany, i parametrami – najważniejsze dla nas jest bezpieczeństwo naszego maleństwa podczas zabawy, dlatego warto zorientować się czy jeździk nie posiada szkodliwych elementów i ostrych krawędzi. Zwróćmy uwagę na atesty i normy, jakie produkt spełnia. Ważne jest również ogólne wrażenie produktu. Czasami po prostu warto zaufać rodzicielskiej intuicji.

Funkcjami i wyposażeniem – im więcej funkcji posiada jeździk, tym ciekawsza i bardziej zajmująca zabawa dla Twojego dziecka. Przełoży się to również na okres zainteresowania Twojej pociechy zabawką. Nie oszukujmy się, dzieci nudzą się rzeczami, które już znają i ciągle szukają nowych atrakcji. Dlatego też im więcej funkcji będzie miał jeździk, tym dłużej będzie wzbudzał chęć zabawy w dziecku. Funkcje takie jak puszczeni melodyjek, migające światełka, jakieś dodatkowe elementy do manipulacji itp. z pewnością na długo przykują uwagę malucha!

Jeździk sprawia, że maluch chce wstać do niego, nacisnąć grające przyciski, usiąść na nim i pojeździć, dzięki czemu rozwija swoje możliwości ruchowe. Pamiętajcie, by wybrać dla naszej pociechy to, co najlepsze i bezpieczne. Sprawdzone modele jeździków i rowerków biegowych mogą Państwo obejrzeć w kategorii Jeździki i rowerki.