Piłeczki do tenisa stołowego – co musisz wiedzieć?

Tenis stołowy to gra polegająca na przebijaniu piłeczki za pomocą rakietki na drugą stronę stołu. Dlatego też piłeczka jest niezbędnym elementem gry. Warto zwrócić uwagę na parametry techniczne, które powinny spełniać, aby gra była płynna. Parametry te są zatwierdzone przez Międzynarodową Federację Tenisa Stołowego.


Podstawowe parametry techniczne piłeczek pingpongowych.

Według tych wytycznych średnica piłeczki pingpongowej winna wynosić 40 mm. Średnica ta gwarantuje odpowiednią rotację oraz prędkość piłeczki w trakcie rozgrywki. Piłeczki powinny być wykonane z celuloidu lub podobnego do niego tworzywa sztucznego, np. plastiku. Jakość wykonania jest sprawą niezwykle istotną. Piłeczki pingpongowe o słabej jakości wykonania posiadają szwy zewnętrzne, które wpływają na jakość odbicia. Dobrej jakości piłki mają całkowicie gładką powierzchnię. Piłeczki do pingponga powinny zapewniać regularne odbicie, w związku z czym powinny one posiadać jednakowy kształt oraz grubość ścianek. Produkcja identycznych egzemplarzy piłeczek do tenisa stołowego wymaga rygorystycznych norm produkcji. Wszelkie wady i odstępstwa wpływają na odbicie piłeczki, a co za tym idzie, na wynik meczów.Twardość piłeczek do tenisa stołowego może się różnić. Generalnie, twardsze piłeczki są częściej wykorzystywane przez graczy preferujących ofensywny styl gry. Miększe natomiast są preferowane przez graczy defensywnych, których styl gry polega na ciągłej obronie i wyczekiwaniu na błąd rywala.

Piłeczka pingpongowa? Jakość wykonania przed wszystkim!

Piłeczki do tenisa stołowego można kupić praktycznie w każdym sklepie sportowym, ale nie zawsze mamy pewność, że zakupiony produkt będzie spełniał normy jakościowe. Bardzo często zdarza się, że zakupiony produkt jest niskiej jakości i wpływa negatywnie na możliwości gry. Tylko zakup atestowanych piłeczek pingpongowych z logiem Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego daje pewność, że zakupiony produkt jest najwyższej jakości. Na opakowaniach niektórych piłeczek do tenisa stołowego można znaleźć oznaczenia w postaci gwiazdek, które świadczą o jakości i solidności wykonania piłeczek. Piłeczki oznaczone trzema gwiazdkami są z reguły przeznaczone dla profesjonalnych zawodników i charakteryzują się idealnym kształtem oraz najwyższą jakością odbicia.

O co chodzi z kolorami piłeczek do tenisa stołowego?

Międzynarodowa Federacja Tenisa Stołowego zatwierdziła dwa oficjalne kolory piłeczek – biały i pomarańczowy. Kolor biały stosuje się do rozgrywania meczów na stołach o kolorze zielonym, natomiast kolor pomarańczowy piłeczek przeznaczony jest do rozgrywek na stole niebieskim. Inne kolory piłeczek do tenisa stołowego używane są w jedynie w grach amatorskich.Podsumowując, zakup piłeczki pingpongowej jest równie ważny jak kupno nowej rakietki czy odpowiedniego stołu. Tylko piłeczka spełniająca normy będzie gwarantować grę na odpowiednim poziomie i powtarzalność odbicia. Warto zatem zakupić piłeczki do tenisa stołowego uznanej marki. Piłeczki do tenisa stołowego renomowanych producentów można obejrzeć w kategorii Piłeczki do ping ponga.

Piłeczki do tenisa stołowego – co musisz wiedzieć?